Комплексна реконструкція – місія (не)здійсненна
Центр культури та дозвілля ім. Леоніда Бикова є активним осередком культурно-масової, виховної та просвітницької роботи в місті й громаді. Та сьогодні будівля потребує капітального ремонту. Розв’язання цього питання займається народний депутат України Максим Єфімов разом з міською владою. Аби в майбутньому він став популярним місцем сімейного дозвілля та центром культури для городян і творчих колективів у Старому місті. Реконструкція закладу передбачає три етапи: ремонт лекційної частини, облаштування скверу та театральної частини. Сьогодні для цього підготовлений Проєкт.
На першій стадії заплановано внутрішній та зовнішній ремонт лекційної частини. Заміна інженерних комунікацій, ремонт покрівлі, створення приміщень для коворкінгів. Проєкт реконструкції містить амбітні плани щодо створення планетарію і зимового саду. Це дозволить стати Центру культури точкою тяжіння для молоді й туристів!
Другий етап передбачає реконструкцію скверу: облаштування газону з автоматичним поливом, тротуарів і огорожі, а також встановлення вуличних ліхтарів та лавок.
Третя черга реконструкції театральної частини передбачає ремонт глядацької зали та репетиційних, виставкової зали, заміни інженерних мереж і забезпечення сучасним звукотехнічним обладнанням. Також проєктом передбачено з’єднати переходом обидві будівлі, як це було до середини 40-х років. І головне при цьому, не втратити архітектурну стилістику, яка є родзинкою споруди.
Історична довідка
За свою 90-то річну історію Центр культури та дозвілля відроджувався тричі. Будівля віддзеркалює культурний код і самобутність нашого міста. Початково БК був зведений у стилі конструктивізму і розпочав свою роботу в 1930 році як клуб ім. Леніна Старокраматорського машинобудівного заводу. Його загальна площа становить 4845 квадратних метрів, глядацький зал вміщує понад 700 глядачів, є просторе фоє для танців, спортивна зала, десятки кімнат для студійних занять.
У період окупації 1941-1943 рр. в стінах Палацу були районна та міська управи, також тут знаходився кабінет бургомістра. Міська управа для залучення молоді організувала бібліотеку і кінопокази художніх фільмів. При відступі гітлерівці підпалили будівлю, всередині вона вигоріла вщент, впало перекриття і покрівля, залишилися лише стіни. Після визволення Краматорська було прийняте рішення про відновлення Палацу, яке перетворилося на загальноміське будівництво. При відновленні було втрачено цілісність комплексу. Після перебудови вийшло дві окремі будівлі, а головний фасад набув рис неоренесансу. Друге народження будинку культури відбулось у 1946 році.
Економічна криза 90-х років стала ще одним випробуванням для унікального комплексу культури, який понад п`ять років простояв під замком.
Втретє життя тут запульсувало у 2001 році, коли міськрада прийняла рішення передати Палац у міську комунальну власність. Це історичне рішення дозволило зберегти найстарішу установу культури міста і надати новий імпульс її розвитку.
В історію культури Краматорська увійшли імена понад сотні наших земляків – прекрасних солістів, акторів, танцюристів, музикантів і поетів Палацу. У його стінах формувалися такі яскраві особистості як Леонід Биков, Мая Булгакова, Леонід Пархоменко, Михайло Силаєв, Іван Кандиба, Микола Терещенко, Володимир і Валентина Пастернак.
Сьогодення
Нині у Центрі культури та дозвілля ім. Леоніда Бикова проводяться фестивалі, концерти, конкурси, турніри, спектаклі, виставки, тематичні й розважальні програми. Середня відвідуваність заходів Палацу більш ніж 45 тисяч глядачів на рік. Він облаштований та є повністю доступним для відвідування людей з обмеженими фізичними можливостями.
Реконструкція й оновлення будинку культури вдихне в нього нове життя і допоможе стати йому візитівкою міста, ще більш цікавішим для своїх мешканців і гостей!