15 квітня 2019 року у Краматорську стартував традиційний конкурс дитячого малюнка від Благодійного фонду Максима Єфімова «Наш Краматорськ» для дітей від 6 до 16 років «SMART СITY КРАМАТОРСЬК — Погляд у майбутнє!». Уже надійшли перші роботи від маленьких жителів нашого міста.

Дітвора намалювала наше місто в розрізі використання сучасних технологій, які не шкодять навколишньому середовищу і роблять життя кращим і комфортнішим. На малюнках ми бачимо вітряки, електромобілі, використання сонячної енергії, роботів та ін.

Smart city (розумне місто) — це місто, в якому використовуються сучасні технології для покращення якості життя у ньому. Смарт-сіті-технології інтегруються у відповідні структури, щоб підвищити якість надання послуг, зменшити вартість та споживання ресурсів та поліпшити комунікацію і порозуміння з мешканцями. Смарт-сіті-розробки можуть використовуватись у багатьох секторах управління містом: це і транспорт, і так званий “електронний уряд”, і енергетика, і охорона здоров’я, і будівництво, і суспільне життя. В кожній з цих галузей можуть бути впроваджені інноваційні розробки, які здешевлять  та оптимізують використання ресурсів.

В Україні формат Smart робить перші кроки і в рамках конкурсу дитячого малюнку «SMART СITY КРАМАТОРСЬК — Погляд у майбутнє!». Треба пофантазувати про те, як у майбутньому може змінитися місто Краматорськ за допомогою системи Smart, фантазії втілити в малюнок і зробити до нього невеликий опис. Адже майбутнє близько!

За умовами конкурсу, до кожної конкурсної роботи необхідно додати інформаційний лист (бажано українською мовою): прізвище та ім’я автора; повна назва учбового закладу та класу, де навчається дитина; повне прізвище, ім’я, по батькові та номер телефону одного з батьків (для зворотнього зв’язку) і невеликий опис до малюнку (не більше 1 стор. А4). Примітка: надання текстової інформації з описом малюнку на електронному носії (флешці) — вітається!

Авторів 100 кращих конкурсних робіт вже чекають 100 путівок від Благодійного фонду Максима Єфімова «Наш Краматорськ» до дитячого закладу відпочинку та оздоровлення «ШОКОЛАД» в м. Святогірськ.

Фотографії всіх конкурсних робіт розміщуються на сторінці ФБ «Наш Краматорськ» по мірі їх надходження. Більш того, три конкурсанти стануть переможцями завдяки онлайнголосуванню на цій сторінці в ФБ, а 97 — визначить конкурсна комісія.

Онлайн-голосування вже почалося!

Поспішайте принести свою роботу в офіс НК по вул. Марата, 8 (у будні дні з 09:00 до 18:00, телефон для довідок  0800-210 700). Конкурсні роботи приймаються до 15 травня 2019 року. Всім удачі та творчого натхнення!

Сонячні електростанції, електромобілі та арт-кафе для пенсіонерів

Кірілл, Краматорська українська гімназія, 2-А клас: 

«Краматорськ – МІСТО МАЙБУТНЬОГО! Мені всього вісім років, і я не був в багатьох містах, мені нема з чим порівняти, але в мне є мрія. Я мрію, щоб моє місто було схоже на ті сучасні міста, які я бачу по телевізору, мрію про таке місто, де комфортно жити літнім людям і молоді. Місто, де втілені в життя сучасні технології, де сучасний громадський транспорт, де чисте довкілля, тому що місто використовує відновлювані джерела енергії.Місто, яке постійно росте і вдосконалюється. Мрію про те, щоб це не залишилось тільки Мрією».

Єлизавета, ЗОШ №6, 2-В клас:

«Розумне місто я бачу у майбутньому з великою кількістю машин з інтелектом (роботів), які будуть допомагати людям на роботі та в побуті. У мешканців Smart city буде багато часу для корисних та цікавих занять. Навколишнє середовище люди будуть берегти і не забруднювати. Наземний та повітряний транспорт працюватиме на екологічному паливі. Я дуже сподіваюсь, що невдовзі мій рідний Краматорськ можна буде назвати Smart city».

Діоніс, ЗОШ №31, 6-Б клас:

«Главная цель умных городов – внедрение новых технологий во всех сферах человеческой жизни для того, чтобы сделать функционирование городской инфраструктуры более эффективным, а быт горожан – комфортным и безопасным. Единая информационная сеть, связывающая всех жителей, поможет вам не потеряться или не потерять кого-то (ребёнка, престарелого родственника, подопечного с ограниченными возможностями), а также всегда быть в курсе изменений городской среды, взаимодействовать с правоохранительной системой, администрацией и другими горожанами. Умные города станут локомотивами регионального развития, распространения инноваций и повышения качества жизни на всей территории страны. Нужно комплексно внедрять управление городской средой на основе концепции «Smart city» и развития компетенции людей, переселяющихся в город.

В мире пришли к пониманию, что именно города конкурируют за инвесторов. Они выбирают не страну, а город, в котором комфортно жить и работать. В мире более 50 городов, которые можно назвать соответствующими концепции smart city, среди них Барселона, Берлин, Гонконг, Дубай, Лондон, Мельбурн, Мехико, Москва, Нью-Йорк, Париж, Сан-Паулу, Сеул, Сингапур, Токио и Шанхай. Согласно исследованию, в среднем 50% жителей этих городов старше 18 лет осведомлены о наличии технологических  решений, а около 25% регулярно ими пользуются. В проекте Smart city необходимо динамично реализоваться по пяти направлениям: образование, здравоохранение, ЖКХ, транспорт и безопасность. Умные города – это наше будущее. Прогрессивное, эффективное, понятное. Осознав это, строительству завтрашнего дня может (и должен) помочь каждый сознательный гражданин города».

Іван ЗОШ№4, 3-А клас:

«SMART CITY КРАМАТОРСЬК» — це місто, в якому одним з джерел буде енергія вітру, за допомогою якої можна виробляти електричну енергію в достатньому обсязі для задоволення потреб як побутових споживачів, так і промислових підприємств.Нові технології пропонують унікальне рішення — це сонячні електростанції. Застосування сонячної енергії для отримання електрики є перспективним напрямком розвитку технологій в електроенергетиці, оскільки сонячне світло служить практично невичерпним джерелом.

В майбутньому на автомагістралях буде незвичайний вид транспорту — електромобіль. Це буде супроводжуватися відсутністю шкідливих вихлопів, які є одним з головних елементів забруднення навколишнього середовища. Можливість зарядки акумуляторів від стандартної електричної мережі, що дозволяє значно економити на витратах. Крім того, є можливість економити на дешевій нічній електроенергії, яка виробляється електростанціями в нічний час доби».

Варвара, ЗОШ №3, 6-В клас:

«Мене звуть Варвара, а моє місто зветься Краматорськ. Я з великим задоволенням малювала цей малюнок, тому що мрію бути архітектором. Оскільки це буде  в майбутньому, то і фантазії розбушувалися… Центр мого міста – це площа і ДК НКМЗ, тому на цій будівлі буде вертолітний майданчик, куди зможуть прилітати найвідоміші артисти світу. Вони в нашому місті будуть часті гості.

У моєму місті майбутнього є багаторівневий парк розваг зі швидкісним ліфтом. У ньому будуть сотні атракціонів і різних інтерактивних розваг, не тільки для  дітей, а й для дорослих. Школи – це буде найулюбленіше місце для дітей. В них будуть креативно доносити інформацію. Буде шкільне радіо і телебачення. На даху школи буде спортмайданчик. А харчування в шкільній їдальні буде нагадувати кафе «Ріа-піца». Наші бабусі і дідусі в Пенсійний фонд будуть ходити не випрошувати гроші, а пошутити, поговорити про те, про се. Ну і відірватися в Арт-кафе для пенсіонерів. Адже в них пенсія буде велика, вони і внукам зможуть підкидати на розваги без проблем. В місті майбутнього увесь транспорт буде повітряний. Тому аварій більш не буде.

Людям стане легше дихати, повітря буде чисте. Усі заводи будуть працювати по новим технологіям з озоноочищенням. І саме головне — в майбутньому не буде війни! Люди будуть добрими і спокійними. Вони будуть впевнені у своєму майбутньому. В місті з’являться багатодітні родини. Керівництво міста буде їм всіляко допомагати і безкоштовно дарувати житло. Зникне злочинність і хабарі. Бідних більше не буде. Усі люди будуть заможні та забезпечені усім необхідним для щасливого життя. Навіть відпустка на Марс буде доступна усім. І мій найліпший друг буде з планети Нептун. Він дуже веселий і класний, в нас дуже багато  спільного. Я мрію зі своїм інопланетним товаришем відпочити в найкращому таборі «Шоколад»!!! Я вірю в чудеса!!!».