Зареєстровано законопроект стосовно компенсацій по заощадженням у банках СРСР 

На гарячу лінію ГО «Наш Краматорськ» останнім часом звертаються громадяни з питаннями про виплату заощаджень банків СРСР, бо останні виплати були проведені у 2012 році і вже шостий рік Держава не дає ніяких пояснень щодо подальших виплат.

Станом на сьогоднішній день в Україні діє Закон  «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», відповідно до положень  ст. 1 та ст. 2 якого, Держава зобов’язується забезпечити  збереження  та відновлення  реальної вартості заощаджень громадян і гарантує їх компенсацію у встановленому порядку.

Слід зазначити, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 7349 від 30 листопада 2017 року,  яким передбачено внесення змін до вищезгаданого Закону, а саме пропонується компенсувати громадянам України втрати від знецінення грошових заощаджень з 1997 року в грошовій формі за рахунок коштів Державного бюджету України та формі списання коштів з рахунку власника для таких цілей:

—  погашення заборгованості з оплати житлово – комунальних послуг;

— оплати отриманих лікувально-профілактичних послуг, придбання ліків у державних та комунальних аптечних закладах;

— оплати вартості навчання дітей, онуків у професійно-технічних та вищих навчальних закладах;

— оплати придбання негазових/неелектричних котлів, придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для утеплення будинків.

Право на списання коштів мають громадяни України, які внесені в інформаційно-аналітичну систему «Реєстр вкладників заощаджень громадян».

Але наразі це проект закону, що перебуває на розгляді в Верховній Раді. Більш того, стосовно цього законопроекту надано ряд зауважень, в т.ч. і негативний висновок щодо результатів здійснення антикорупційної експертизи проекту нормативно-правового акта. Триває робота над документом.

На  поточний 2018 рік до Державного бюджету України не закладено коштів для виплат заощаджень вкладникам, тож у цьому році вкладникам не варто чекати виплат по вищезазначеним вкладам.